+48 514 428 585 | Kopańskiego 19/4, Szczecin, Pon - Piątek 8-18, Sob 9-13

Nowoczesne balustrady – dlaczego warto?

balustrada zew 2

Nowoczesne balustrady – dlaczego warto?

Nowoczesne balustrady to konstrukcje, które zyskują na popularności. Większości z nas słusznie kojarzą się z czarną stalą, szkłem czy designerskim wypełnieniem. Mogą być wykorzystane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Dzisiaj podpowiadamy, dlaczego warto zainwestować w tego typu rozwiązania oraz gdzie sprawdzą się najlepiej.

balustrada zew 1

Nowoczesne balustrady do domu – zalety

Nowoczesne schody i balustrady to elementy, które z powodzeniem mogą dopełnić wystrój niemal każdego budynku. Barierki wykonane z metalu – w klasycznym wydaniu, w połączone ze szkłem lub też innym ciekawym wypełnieniem – to konstrukcje, które mają liczne zalety.

Stalowe balustrady balkonowe oraz schodowe charakteryzują się m.in.:

– dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne – należy jednak wybrać model ocynkowany i lakierowany proszkowo,

– uniwersalną estetyką pasującą do różnych stylów – od nowoczesnego po klasyczny/tradycyjny,

– dużą różnorodnością dostępnych wzorów – co pozwala dopasować konstrukcję do indywidualnych preferencji oraz już istniejących elementów aranżacji,

dowolnością łączenia z innymi materiałami – nowoczesne barierki doskonale prezentują się w zestawieniu ze szkłem oraz drewnem,

przystępną ceną w porównaniu do innych rozwiązań,

możliwością stosowania wewnątrz i na zewnątrz – na schody, balkony, okna zewnętrzne (tzw. ślepe balkony) czy tarasy,

łatwością utrzymania w czystości – ich pielęgnacja nie wymaga stosowania specjalnych środków do czyszczenia,

bezpieczeństwem – chronią przed przypadkowym upadkiem z wysokości – schodów lub balkonów,

możliwością wykonania na indywidualne zamówienie – co oznacza najlepsze dopasowanie i oryginalny projekt,

nie ograniczają dostępu do światła – o ile nie wybierzemy modelu z pełnym wypełnieniem, jeżeli natomiast chcemy zyskać nieco więcej prywatności, wystarczy postawić właśnie na model z pełnym wypełnieniem,

trwałością na lata – nowoczesne balustrady w domu, o ile będą to konstrukcje najwyższej jakości, posłużą nam przez wiele lat, dopełniając aranżację budynku i jego wnętrz.

Ponadto nowoczesne balustrady schodowe o transparentnym oraz delikatnym wypełnieniu nie zmniejszają optycznie przestrzeni. Takie konstrukcje świetnie sprawdzą się do zachowania wrażenia przestrzenności, co ma szczególne znaczenie m.in. we wnętrzach w stylu industrialnym. Ponadto barierki ułatwiają schodzenie i wchodzenie po schodach.

Nowoczesne barierki – gdzie się sprawdzą?

Czy to Wrocław, czy inna lokalizacja – jak już zostało wspomniane – nowoczesne balustrady dzięki swej uniwersalnej formie doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie różnych stylów. Można je bezpiecznie połączyć z dodatkami nowoczesnymi, a także tradycyjnymi.

Barierki znalazły zastosowanie na balkonach, gdzie nie tylko chronią przed upadkiem z wysokości, ale także dopełniają aranżację. Podobnie ma się sprawa w przypadku tarasów. Wewnątrz domów stosowane są nowoczesne balustrady schodowe, które zapewniają bezpieczne wejście po schodach – w tym również dla dzieci i seniorów. Ponadto barierki mogą być stosowane wzdłuż ciągów komunikacyjnych (np. w galeriach handlowych).

Nowoczesne schody i balustrady to konstrukcje, które uzupełnią wnętrza. Pomimo swych oczywistych funkcjonalności mogą zaskoczyć również piękną estetyką. Stylowa forma przykuje uwagę, będąc jednocześnie elementem aranżacyjnym. Aby mieć pewność, że długo będziemy cieszyć nią oczy, wybierzmy producenta konstrukcji stalowych, który pracuje na najwyższej jakości komponentach.

Obszar działania: Szczecin, Choszczno, Goleniów, Gorzów, Gryfino, Międzyzdroje, Myślibórz, Police, Stargard, Świnoujście.