+48 514 428 585 | Kopańskiego 19/4, Szczecin, Pon - Piątek 8-18, Sob 9-13

Wystarczy metal i szkło

Zabudowa aazienki w czarnym okuciu 1

Wystarczy metal i szkło

Klasyczne ścianki działowe sprawiają, że dzielona przestrzeń optycznie się pomniejsza z powodu ograniczenia przepływu światła. Jak sobie z tym poradzić? Jak funkcjonalnie i elegancko oddzielić od siebie pomieszczenia i wyznaczyć ich granicę bez konieczności zabierania światła? Odpowiedzią jest ściana metalowo-szklana.

Zabudowa aazienki w czarnym okuciu 1

Użycie szkła zawsze gwarantuje swobodny przepływ światła nawet w bardzo małych pomieszczeniach. Udało się zachować przestrzenność i maksimum funkcjonalności, które przy niewielkich powierzchniach są bardzo ważne.

Metalowe elementy lakierowane są proszkowo na kolor czarny (o drobnej strukturze), tym samym także są bardzo bezpieczne i trwałe.

Ściana z dwóch tafli szkła subtelnie oddzieliła przestrzenie w sposób elegancki, a cały projekt pozwolił zapewnić izolację termiczną, akustyczną i designersko wyznaczył granice pomieszczeń.

Projektując ścianę, należy zwracać uwagę na to, aby była ona spójna z resztą aranżacji. W tym przypadku, przy industrialnym charakterze wnętrza, otoczeniu cegieł, drewna, koloru bieli i minimalistycznym oświetleniu, metal i szkło sprawdziły się idealnie.

Z kolei dwuskrzydłowe drzwi, zamykane magnesem neodymowym sprawiły, że całość nie rzuca się w oczy, nie dominuje przestrzeni i co najważniejsze, zapewnia funkcjonalność, komfort i intymność użytkowników.

Warto zwrócić uwagę, że jednym z elementów dzielonej przestrzeni był szczyt schodów. Nie stanowiło to jednak najmniejszego problemu. Udało się maksymalnie wykorzystać potencjał przestrzeni, bez konieczności tworzenia swoistej klatki schodowej, bo dzięki zastosowaniu tafli szkła i minimalistycznych ram, w tym drzwi – projekt nadaje piętru lekkości i jest bardzo elegancki.

Obszar działania: Szczecin, Choszczno, Goleniów, Gorzów, Gryfino, Międzyzdroje, Myślibórz, Police, Stargard, Świnoujście.